18. edycja najważniejszego wydarzenia dla branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2020 odbędzie się w dniach 3 - 4 marca 2020 r.

 

STATYSTYKI FORUM 2019:

182 wystawców z Polski i z zagranicy

6500 uczestników 

10500 m2 powierzchni targowej

 

PROFIL ODWIEDZAJĄCYCH - Branża

49% - Wentylacja   45% - Klimatyzacja i Chłodnictwo 6% - Inni Specjaliści

 

 

WYDARZENIA TARGOWE 2019:

 

STREFA INSTALATORA

Po raz kolejny na targach FORUM WENTYLACJA SALON KLIMATYZACJA zorganizowaliśmy specjalną strefę dedykowaną branżystom – instalatorom systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Strefa Instalatora była wydzielonym miejscem pośród ekspozycji targowej, w której mozna było podnieść swoje umiejętności zawodowe, a także zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. W tegorocznej Strefie udział wzięli: AGMET, B&L INTERNATIONAL, BH-RES, ELEKTRONIKA SA, GIZO, HILTI, IBP/CONNEX BANNIGER, IMI HYDRONIC, PROZON, SMAY, VENTERMO, VENTS GROUP.

                                                                                                          

 

Zobacz więcej informacji

 

ARENA TECHNOLOGII

KLIMATYZATORY SPLIT oraz URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE 

Arena Technologii miała  dwa odrębne tematy: Klimatyzatory SPLIT oraz Urządzenia Wielofunkcyjne m.in. Centrale wentylacyjne z pompami ciepła, Pompy ciepła z funkcją wentylacji, Rewersyjne pompy ciepła. W Arenie prezentowo urządzenia wystawców targów, zgodne z tematami Areny.

W Arenie swoje produkty pokazali: DAIKIN, ELEKTRONIKA, FREE, SCROL, HESTOR, NIBE, VENTIA, VENTS GROUP, VERANO

 

Zobacz produkty pokazywane w Arenie

 

 

KONKURS NAJCIEKAWSZY PRODUKT 2019

W konkursie Najciekawszy Produkt 2019 wystawcy zaprezentowali swoje nowości wprowadzone na rynek po 1 stycznia 2018 roku. Zgłoszono 41 produktów w trzech kategoriach: wentylacja, klimatyzacja i chłodnictwo.

Głosowanie odwiedzających na najciekawszy produkt targów odbywało się w dniach 5 - 6 marca 2019.

Produkty, które zwyciężyły w Konkursie Najciekawszy Produkt 2019: 

W kategorii WENTYLACJA:

REGULATOR VAV RVL-R - zgłoszony przez firmę SMAY SP. Z O. O. - zobacz zwycięski produkt

W kategorii KLIMATYZACJA:

KLIMATYZATOR KASETONOWY Z NAWIEWEM OBWODOWYM Z CZARNYM PANELEM DEKORACYJNYM FCAGH-H + RZAG-MV1/MY1 + BYCQ140EGFB - zgłoszony przez firmę DAIKIN AIRCONDITIONING POLAND SP. Z O. O. - zobacz zwycięski produkt

W kategorii CHŁODNICTWO:

AGREGAT WODY LODOWEJ AQUACOOL GREEN F - zgłoszony przez firmę PPH COOL DARIA KALINOWSKA - zobacz zwycięski produkt

 

 

Zobacz produkty zgłoszone do konkursu

 

SEMINARIA EKSPERCKIE

W czasie dwóch dni, równolegle z targami, odbywały się specjalistyczne seminaria, warsztaty, wystąpienia.

Zaprezentowano ponad 70 wystąpień.

 

 

Zobacz ramowy program seminariów

 

WARSZTATY PROJEKTANTA

 

Prezentacja projektów instalacji wentylacji i klimatyzacji zrealizowanych w latach 2017-2018 i zgłoszonych do nagrody branżowej Stowarzyszenia Polska Wentylacja - PASCAL 2019. Ideą nagrody PASCAL 2019 jest promowanie myśli inżynierskiej, wskazywanie dobrych wzorów, honorowanie augtorów instalacji - osób i firm - za wyróżniające się koncepcje projektowe oraz rzetelność zawodową.

Nagroda PASCAL - więcej

 

STREFA WIEDZY

W Strefie wiedzy, której pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Wentylacja, można było zaopatrzyć się w literaturę fachową w stoisku Księgarnia SPW, zapoznać się z projektami instalacji zgłoszonymi do Nagrody Pascal 2019 oraz razem z nami świętować jubileuszowe 50 wydanie magazynu CYRKULACJE.

W Strefie Wiedzy zorganizowano także prezentację wszystkich produktów zgłoszonych do Konkursu Najciekawszy Produkt 2019.